Юношеският национален отбор на България до 16 г. загуби с 1:5 от

...

Позор! Германска провинция отнесе клетите ни юношки!

Юношеският народен тим на България до 16 година загуби с 1:5 от връстниците си от немската провинция Вестфалия в другарски мач, игран в НФБ “Бояна “. В първата инспекция сред двата състава предишния петък “лъвчетата “ надвиха с 2:1.

Във втората контрола българският отбор позволи някои неуверени прояви в отбрана, от които гостите от Бундесрепубликата се възползваха по най-хубавия метод. Първите четири попадения в срещата паднаха единствено след четвърт час игра. Вестфалия поведе в осмата минута посредством Юлиен Бекер, само че единствено 2 по-късно “лъвчетата “ изравниха след прекрасен удар с глава на Франческо Калия, възползвал се от прелестно центриране на Мартин Пейчев.

За страдание равенството не се резервира дълго и в 11-ата минута гостите още веднъж излязоха напред – прецизен бе Рубен Шнайдер, а в 13-ата още веднъж се разписа Бекер.

В 64-ата минута пък Шнайдер означи второто си попадение в дуела и общо четвърто за Вестфалия, а в добавеното време резервата Люмиер Санто оформи крайния резултат.

Съставът на България:

1. Антони Николов, 15. Денислав Величков (71 – 2. Николай Николов), 13. Калоян Ангелов (71 – 3. Божидар Жечев), 14. Борислав Стоичков (71 – 16. Емануил Няголов), 22. Младен Петков (46 – 6. Сашо Грънчаров),  5. Симеон Турлаков (59 – 4. Веселин Бачев), 7. Валентин Върбанов (59 – 17. Максим Минков), 18. Франческо Калия (71 – 21. Махир Шерифов), 9. Иван Дейков (59 – 19. Александър Георгиев), 10. Мартин Пейчев (71 – 8. Георги Ангелов), 11. Иво Мотев (71 – 20. Кристиян Михайлов)

Селекционер: Тодор Симов
Източник: lupa.bg